Brute-Force
Well-Known Member
FF naar Kwik-Fit gaan ...ben je voor 4,00 klaar.
Er zijn 2 soorten ventielen.Klein vraagje:
Ik wil de velgen van mijn Derbi laten coaten.
Dit zijn echter tubeless banden. Iemand een how to om de ventielen te verwijderen en er nieuwe in te zetten?
Of spreekt dit voor zich wanneer ik bezig ga?
Klein vraagje:
Ik wil de velgen van mijn Derbi laten coaten.
Dit zijn echter tubeless banden. Iemand een how to om de ventielen te verwijderen en er nieuwe in te zetten?
Of spreekt dit voor zich wanneer ik bezig ga?
Er zijn 2 soorten ventielen.
Rechte en haakse.
De rechte is kleiner en iets subtieler.
De haakse is groter en iets lomper.
Voordeel van de haakse is dat je deze naar buiten kan laten wijzen en dat is vaak handiger tijdens het oppompen.
Welke de voorkeur geniet is aan jou.
Smeer het rubber in met een beetje afwasmiddel dan gaat het plaatsen makkelijker.
Op de foto heb ik de richting aangegeven vanaf welke kant het ventiel de velg ingaat.
Tevens zie je twee voorbeelden van de ventielen.
Let op bij het plaatsen van de band dat je de coating van de velg niet beschadigt.
Smeer de banden (waar deze de velg raakt) in met wat afwasmiddel, dan gaat deze iets makkelijker om de velg.
Oude ventielen worden nooit hergebruikt... Deze kan je gewoon eraf knippen met een tang en dat kan je de restant zo eruit drukken..
Een nieuw ventiel word via de binnenkant van de velg in de velg getrokken met een ventielsleutel..
Dan doe je het ventiel erdoor en dan draai je die `sleutel` erop.. En dan met wat trekkracht breng je hem op ze plek (hij valt dan in het richeltje van de ventiel)
Voor deze taak moet je altijd de tubeless band er voor af halen.. Anders word het lastig monteren. Zit het ventiel goed op ze plaats (altijd even goed controleren)
Dan kan de band gemonteerd worden en dan is het klaar.
Het is overigens altijd aan te raden om het ventiel te vervangen bij een nieuwe band.. (want dan als het ventiel kapot zou gaan hoef de band er niet af als je direct een nieuwe plaatst)
Raad zelf aan om de 2 banden wissel het ventiel zoiezo te vervangen.. (ook het ventiel heeft geen eeuwig leven en gaat kapot door de weersinvloeden.(rubber word poreus)
Maar beste is nieuwe band is een nieuw ventiel.. Prijs van een nieuw ventiel is maar 2 euro.. Dus waarom niet direct meenemen.
Daar had ik al gekeken, maar ik werd er niet echt wijs van.FF naar de website van Castrol gaan , daar vind je alle specificatie`s van de aangeboden Castrol Olie.
Dan lijkt het enkel voordelen te hebben t.o.v. de scooter variant.Olie voor motorfiets is vaak iets betere kwaliteit wegens de hogere toeren en temperaturen.
Verder is deze geschikt voor een natte koppeling,
In auto olie zitten namelijk additieven die extra smering geven en de natte koppeling van motors kan laten slippen.
Het zal voor je scootertje niet veel uitmaken denk ik.
Krukas trekt het denk ik wel, gewoon proberen.Ik ben een nieuw peugeot verticaal blok aan het opbouwen met:
airsal 70cc t6
standaart carb ( komt nog een 17,5mm op)
Openluchtfilter
Laser x 70cc terugloop uitlaat
Maar nu is mijn vraag kan ik een standaart krukas gebruiken en als dit niet kan wat is dan een goedkope optie. Ook heb ik geen verstand van afstellen wat is een goeie sproeier maat en gewicht kwa rolletjes om mee te beginnen. Ook voor de trek en druk veertjes graag tips
Thread starter | Title | Forum | Replies | Date |
---|---|---|---|---|
![]() |
Kleine vraagjes topic #7 | Quick Forum | 1012 | |
![]() |
Kleine vraagjes topic #6 | Quick Forum | 1000 | |
![]() |
Kleine vraagjes topic #5 | Quick Forum | 1012 | |
![]() |
Kleine vraagjes topic #4 | Quick Forum | 1008 | |
![]() |
Het kleine vraagjes topic deel 3 | Quick Forum | 1020 |